Hakkımızda

 

Alphega, serbest eczacıların kendilerini ve eczanelerini geleceğe taşıması adına kurulmuş bir eczane danışmanlık hizmet konseptidir. Alphega çalışmalarına 2001 yılında Fransa’da başlamıştır. Kuruluş amacı, örnek oluşturacak bağımsız bir eczane modeli geliştirerek Avrupa’daki toplumların sağlık kalitesinin artmasına katkıda bulunmaktadır.

Alphega, Avrupa genelinde Çek Cumhuriyeti, Fransa, İtalya, Hollanda, İspanya, Almanya, İngiltere, Romanya, Portekiz ve Türkiye olmak üzere, 10 ülkede yaklaşık 10.000’den fazla üyesi bulunan büyük bir aile haline gelmiştir.

Alphega Türkiye lansmanı 2014 yılı Temmuz ayında İstanbul'da yapılmış olup her geçen gün hizmet kalitesini ve ulaştığı noktaları arttırmaya devam etmektedir.

Alphega, bugün Türkiye’nin 23 ilinde 600’den fazla eczaneye hizmet vermektedir.

hakkımızda1

Eczacının toplumun en yakın sağlık danışmanı olduğu fikrini sonuna kadar savunan Alphega, eczacıların bulunduğu çevrede daha da güçlenmesi ve aynı zamanda üye eczanelerin profesyonel bir şekilde gelişimi üzerine kendini sürekli yeniler. Alphega, 360 derece bakış açısı ile eczanelerin iş performansını ve kalite standartlarını yükseltirken, Alphega üyelerine özel sunulan hizmet bütünlüğü sayesinde yenilikçi ve çözüm odaklı yaklaşımıyla eczane gelişimine sürekli katkıda bulunmayı hedefleyen özel bir hizmet konseptidir.

Hakkımızda-2

Alliance Healthcare’in tam desteğiyle Alphega üyesi eczacılar, Avrupa eczacılar platformuna dahil olmanın tüm faydalarından yararlanmakla birlikte, bağımsız eczacılığın korunmasında da önemli bir rol oynayacaklardır.

Alphega'nın desteğiyle üye eczaneler hasta ve müşterilerine sundukları hizmet ve danışmanlık kalitesini güçlendirme fırsatı bulacak; onlarla iletişimlerini kuvvetlendirecek ve sektör için referans olacak kaliteli bir hizmetin oluşumuna katkı sağlayacaklardır.

Alphega , profesyonellik, güven, güvenilirlik, ulaşılabilirlik, kalite, uzmanlık, hizmet ve etik bütünlüğünü kapsayacak şekilde, eczane eczacılığının geleneksel değerlerini ve karakteristik özelliklerini bünyesinde barındırmaktadır.

Hakkımızda-3